Aletli Pilates nedir? Pilates ekipmanlarının faydaları nelerdir?

Pilates ekipmanları vücudunuz için çok faydalı olabilir. Reformer pilates olarak da bilinen enstrümantal pilates, reformer adı verilen bir alet kullanılarak yapılır. Pilatesin birçok faydası vardır.

Aletli pilatesin birçok faydası vardır:

 • Omurga sağlığı iyileştirilir.

Aletli pilates omurga sağlığı için faydalı olabilir. Ağrıyı azaltır ve omurga bozukluklarını iyileştirir. Omurga rahatsızlıklarınız varsa bu belirtileri ortadan kaldırmak için doktorunuza danışın.

 • Daha iyi görüneceksiniz.

Pilates vücudunuzun güzelliğini artırabilir. Hareketler kasları güçlendirir ve sıkılaştırır. Pilates vücudunuzu sıkılaştırır.

 • Stres seviyelerini iyileştirir.

Pilates stresi azaltır ve vücudun rahatlamasına yardımcı olur.

 • Vücudun esnekliği artar.

Pilates kasların esnekliğini ve gücünü artırır. Kas gücü ve hareket kabiliyeti artar. Enstrümantal pilates esnekliği geliştirir.

 • Vücut bozuklukları düzeltilebilir

Enstrümantal Pilates, kambur durma gibi sorunları düzeltmek için harika bir yoldur. Pilates sırt kaslarını güçlendirerek kişinin daha dik durmasını sağlar.

 • Çalışmayan kasları güçlendirmek için egzersizler yapılabilir.

Enstrümantal Pilates, ulaşılması zor kasları çalıştırmak için harika bir yoldur. Bu, aktif olmayan kasları güçlendirir ve çalıştırır.

 • Metabolizmayı artırır.

Pilates yöntemi metabolizmayı artırır ve yağ yakar. Bu, bir kişinin kalori yakma yeteneğini artırır. Pilates kilo vermenize yardımcı olabilir.

Bu ipuçlarıyla kilo verin

Pilates vücudun belirli bölgelerinin incelmesine yardımcı olabilir. Bu zayıflama esas olarak bacaklarda ve karında olur.

Aletli Pilates Nedir?

Bu egzersizi gerçekleştirmek için reformer ekipmanı kullanılır. Kasları çalıştıran çeşitli egzersizlerdir. Aletli pilates duruşu, esnekliği geliştirir ve vücudu sıkılaştırır.

Pilates birçok hastalığın önlenmesinde etkilidir. Omurga bozuklukları ve kalp sorunları da dahil olmak üzere birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olabilir. Pilates çeşitli aletler kullanır. En yaygın aletler Reformer, Cadillac Chair ve Barrels’tir.

Aletli Pilates’in amacı nedir?

Pilates esnekliği geliştiren, kasları güçlendiren ve duruşu düzelten bir egzersiz şeklidir. Güçlü bir kas sistemi geliştirir. Tek bir bölgeye odaklanabilir ve sadece belirli bir kas grubunu çalıştırabilirsiniz.

Pilates yağ kaybetmek için mükemmel bir yoldur. Pilates metabolizmayı artırır ve kilo verdirir. Düzenli bir egzersiz programı ve sağlıklı beslenme kilo vermenize yardımcı olabilir. Fazla kaloriyi korumak ve düzenli egzersiz yapmak çok önemlidir.

Pilates karın, bel ve bacak bölgenizin incelmesine yardımcı olabilir. Düzenli pilates gözle görülür bir zayıflama sağlayabilir. Pilates kasları çalıştırarak yağ yakımını artırır. Pilates, ekipmanlarla kilo vermenize ve vücudunuzu sıkılaştırmanıza yardımcı olur.

Pilates yapmak için hangi aletleri kullanabilirsiniz?

Pilates ekipmanları kasları çalıştırmaya yardımcı olur. Pilates sağlığınız için iyidir.

Pilates aşağıdaki aletler ile yapılabilir:

 • Reformer Makinesi

Pilates egzersizleri çoğunlukla reformer üzerinde yapılır. Hareketler yatarken, ayakta dururken veya otururken her pozisyonda yapılabilir. Bu, ulaşılması zor kasları hedeflemenin etkili bir yoludur.

 • Cadillac

Cadillac, diğer pilates ekipmanlarını kullanmakta zorlanan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Cadillac, hareketlerin yoğunluğunu ayarlamanıza olanak tanır.

 • Sandalye

Chair mükemmel bir pilates makinesidir. Kaslarınızı geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm egzersizleri yapabilirsiniz.

 • Varil

Barrel, chair gibidir. Omurganın duruşunu düzeltmeye yardımcı olur. Farklı kasları kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sayfalar